
TERMÉSZETISKOLA 2026
Szakolca, május 11-15.
Csodálatos erdei környezet, családias kiszolgálás, élettel teli társaság. 45 gyerek kirándulását tették emlékezetessé az erdei séták, látogatás a gazdasági udvarban, az ügyességet és kitartást próbáló kötélpálya, az éjszakai "kincskereső", sok izgalmas vetélkedő és verseny, a friss levegőn eltöltött játékok és a rövid megálló Holicson a várkastélyban. Szerencsére az időjárás is kedvezett nekünk. Ilyen egy tökéletes természetiskola! Aki nem hiszi, járjon utána!

Figyelem! A Tarczys diákok ismét akcióba lendültek!
A cseresznyefák ma reggel még tele voltak… délutánra már csak emlékeznek a szebb időkre.
Volt itt famászás, ágakon egyensúlyozás, „csak még egy szemet!” mondatból pedig körülbelül 327 hangzott el.
A gyerekek szerint:
– a cseresznye finom
– a magas ág mindig jobb
– és természetesen mindenki „csak kóstolta”
A képek alapján kijelenthetjük: a Tarczysok túlélnek egy cseresznyevadászatot is!
ÜGYESKEDŐ NEGYEDIKESEINK
"Nem, már tudom, mit vegyek:
néked tavaszt rendelek,
bodzafát és kék eget,
rajta csokros felleget." NNÁ
Készül a bodzaszirup a negyedikesek titkos receptje szerint. A falunapon jó áron elérhető lesz - a szirup, a recept soha!!!
Kotiers Éva tanító néni

A méhek világnapja alkalmából:
"Sárga csíkos méhecske, főzd a mézed édesre! Szállj virágról virágra, zümmögj dalt a világba!"
Elsőseink és Reni néni aranyos kis méhecskéi repkedtek a Tarczyban.
"A méz tömény napsugár, sűrű cukor, kacagó szeretet." BGy
Friss, fenyőhajtásokból készítettünk szirupot, fenyőrügymézet. Idén egy negyedikes sem fog köhögni.
Kotiers Éva tanító néni
Bodzaszirup-küldetés teljesítve! A negyedikesek leszűrték, palackozták. A titkos recept szerint készült szirup a családi napon kóstolható, vásárolható lesz.
Kotiers Éva tanító néni
Nyolcadikosaink és hetedikeseink kedden igazán színes programon vehettek részt. A karvai Kereskedelmi, Szolgáltatóipari és Vidékfejlesztési Szakközépiskola nyitott napján nemcsak átvitt értelemben, de szó szerint is belekóstolhattak egyes szakmákba.
Az iskola diákjai kalauzolták csapatainkat egyes mesterségekből a másikba.
Pogácsát, palacsintát, vendégváró falatokat készítettek a konyhákban.
Lehetőségük nyílt kipróbálni a koktélkészítést, majd jó ízzel el is fogyaszthatták azt. Virágmagot vetettek, autószimulátort vezethettek, belekóstolhattak a kollégiumi életbe, drónozhattak, ismerkedhettek az asztalos szakma szépségével.
Rájöttek, hogy kertet tervezni nem is olyan egyszerű, főleg, ha hirtelen egy, vagy akár több ló is megjelenik a monitoron....
Ezt sok mindent kedves, figyelmes környezetben abszolválhatták.
Vendéglátóik még arra is odafigyeltek,, hogy üres hassal senki ne távozzon. Így a több órás program után egy finom gulyással is megvendégelték a diákokat.
Ez egy fantasztikus nap volt. Köszönet a meghívásért, gratuláció illeti a szervezőket és mindenkit, aki részt vett a program lebonyolításában.
A Tarczys diákok segíteni is szeretnek.
Szombaton a Gólyavár Református Óvoda családi napján segítettek be szorgalmas nyolcadikos és kilencedikes tanulóink, amit a szervezők hálás szívvel vettek.
Köszönjük a felkeresést és a bizalmat. A lányok és a fiúk szívesen segítettek és nagyon jól érezték magukat.
Segítők: Szigetlaki Szonja Zója, Faragó Norina, Lucza Zsófia Sára, Mohos Ármin, Horváth Ádám, Váczy Dóra és Gábor Jázmin
Május 31.
Délután Komáromban tettünk eleget egy számunkra nagyon kedves meghívásnak.
A komáromi VMK mellett működő Cooltúrázók diákszínjátszó csapat vendégeként szerepeltek Gólyalábasaink. Kádár Kata című előadásukkal színesítették a gyereknapi programot.
Köszönjük szépen a meghívást. Színjátszóinknak pedig a színvonalas előadást.
..." Kádár Katát elvesztették, feneketlen tóba tették"...