Szeptember

Szeptemberi események

Ünnepélyes tanévnyitóval egybekötött XXI. Tarczy-emléknap

Különleges nap volt a mai, igazi érzelmi kavalkád.

A nap főbb eseményeit kiemelvén:

A Rákóczi Szövetség jóvoltából az egyike vagyunk azon szerencsés iskoláknak, akik egy iskolabusszal gazdagodtak az idei tanévben. Köszönjük a bizalmat és a támogatást! A sok szerencsés kilométer biztosítékaként áldást kaptunk Palcsó Attila református tiszteletes és Jelencsics Erich Gábor atya közbenjárásával.

Az idén 17 kis elsőst kísérhetett föl a lépcsőre a 9. osztály (8.-osokkal kiegészülve). A kis ügyesek elő is adták a táborban tanult verset, éneket, majd a legnagyobbak, és szüleik kíséretében bevonultak az első osztályba, ahol megkapták a Rákóczi Szövetség 10 000 ft értékű támogatását, és az iskolatáskát.

Ma leleplezésre került a gyönyörűséges fából faragott Tarczy-címer, mely méltó helyet kapott az iskola előterének falán. A remekmű Dékány Éva tanító néni adományából, és Hencz Szabolcs fafaragó munkája nyomán készült.

A nap ünnepi részét a koszorúzás zárta, majd vendégeink részt vettek a "Hetényi gazda(g)ságunk" című kiállítás megnyitóján. A Villa Heten társulással közösen megemlékeztünk Kun Ferenczről, iskolánk segítő barátjáról, kinek rengeteget köszönhetünk, s kit örökké a szívünkben őrzünk. A kiállítás az Agrárminisztérium és a Hungarikum Bizottság támogatásának köszönhetően valósulhatott meg.

A nap végén közösen fogyasztottuk el ünnepi ebédünket a Gólya csárdában.

Szívből köszönjük minden kedves vendégünknek, hogy elfogadták meghívásunkat, és együtt lehettünk eme jeles és szép napon.

BOLDOG ÚJ ÉVET kívánunk mindenkinek!

(Forrás: az iskola Facebook oldala)

Széchenyi emlékünnepség, 2022.szeptember 24. Hetény

Az alábbi (tőle vett) idézetekkel tisztelgünk a legnagyobb magyar előtt.

"Merjünk nagyok lenni, s valóban nem olyan nehéz, de legyünk egyszersmind bölcsek is!"

"Szorgalmasan dolgozom - s önérzetesen - Ha lenyírják a szárnyamat - járok majd a lábamon; - ha azokat is levágják, a kezemen járok; ha azokat is kitépik - hasoncsúszok!"

"Tiszteld a múltat, hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn.

Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen."

Ráadás:

"Sokat kell tanulnia az embernek ahhoz, hogy megtudhassa, milyen keveset is tud."

A Dunaradványi Önkéntes Tűzoltók  által szervezett honvédelmi verseny, 2022.szeptember 24, Dunaradvány

A versenyen 17 csapat vett részt, köztük az iskolánk alsó és felső tagozatos fiú csapata, valamint egy felsős lánycsapat is. Minden csapatunk (saját korosztályában) a 2. helyen végzett. Felnőtt tűzoltóink is részt vettek a versenyen.

A Szépség és a Szörnyeteg - a Nemzeti Táncszínház előadása Szentpéteren (szeptember 29.)

A kicsik szüleikkel együtt a Nemzeti Táncszínház A Szépség és Szörnyeteg című zenés-táncos előadásán vehettek részt, ami a Cseperedő program keretében került megvalósításra. Kicsiknek és nagyoknak egyaránt elnyerte tetszését.

Szívből köszönjük, hogy megtekinthettük ezt a csodás darabot!