Egy gyermek üzenete

Figyelj csak!

"Ne vegyél nekem dolgokat, amelyekre Te hiába vágytál! Ne érezz bűntudatot, ha nem tudsz megadni nekem mindent, amire fáj a fogam. Néha csak azért kérek valamit, hogy lássam, hol a határ. Add nekem az idődet!

Kérdezd meg, mi történik az iskolában! Beszélgess velem arról, hogy mit gondolok! Érdeklődj a felől, hogyan oldom meg feladataimat! Taníts engem a jóra, és mondd el, mi a rossz! Vitassuk meg terveinket! Bátoríts választásaimban! Dícsérj, ha megérdemlem! Terelj jó útra, ha tévedtem! Higgy nekem, bízz bennem!

Irányításoddal jó utat fogok választani. Ha magam mellett tudlak, nem csatlakozom bandákhoz, távol tartom magam az alkoholtól és a drogtól. Magyarázd meg nekem a gyógyszerhasználat szabályait, és figyelmeztess a droghasználat veszélyeire!"