2017/2018

Menü:

Magyar nyelv és irodalom

Versenyek és eredmények

 Kossányi József Szavalóverseny, iskolai forduló, Hetény, 2017. október 10.

9.évfolyam: Hovany Márton, Rancsó Kamilla, Kurina Dóra - továbbjutók a szentpéteri döntőre

                   Mohoš Viktória, Hencz Annamária, Tárnok Levente - résztvevők

7.évfolyam: Bencsík Jázmin - továbbjutó

felkészítő: Mgr. Romada Rakottyay Katalin

 

  Kossányi József Szavalóverseny, döntő, Szentpéter, 2017. október 26.

Rancsó Kamilla (9.o.) - arany sáv, 1.hely

Hovany Márton, Kurina Dóra (9.o.) - ezüst sáv

Bencsík Jázmin (7.o.) - bronz sáv

felkészítő: Mgr. Romada Rakottyay Katalin

 

   Pislákoló mécses szavalóverseny, Komárom, 2017. november 11.

Gál Ádám Vajk (7.o.) - 1.hely

Rancsó Kamilla (9.o.) -  3.hely

Kurina Dóra, Hencz Annamária (9.o.) - résztvevők

Felkészítő pedagógus: Mgr. Romada Rakottyay Katalin

 

  Baróti Szabó Dávid Szavalóverseny, Dunaradvány, 2017. november 16.

Daniš Dorián (4.o.)  -  2.hely

Vörös Orsolya (5.o.)  -  3.hely

Gál Ádám Vajk (7.o.)  -  különdíj

Lestár Lilla (2.o.)  -  részvétel

Peredy Abigél (3.o.)  -  részvétel

Bencsík Regina (4.o.)  -  részvétel

Bencsík Jázmin (7.o.)  -  részvétel

Vörös Zsófia (7.o.)  -  részvétel

Felkészítő pedagógusok: Mgr. Hovany Renáta, Mgr. Lucza Enikő, Mgr. Hencz Ervin, Mgr. Romada Rakottyay Katalin, Mgr.art Kiss Szilvia

 Arany János Szavalóverseny, nemzetközi forduló

Gál Ádám Vajk (7.o.)  -  különdíj

Felkészítő: Kiss Szilvia

 

Nemzetközi Kaleidoszkóp Versfesztivál

Gál Ádám Vajk (7.o.)  -  részvétel

Felkészítő: Kiss Szilvia

 

15. Ister-Granum nemzetközi szavalóverseny, Bécs

Gál Ádám Vajk (7.o.)  -  1.hely

Felkészítő: Kiss Szilvia

 

Tompa Mihály Vers-és Prózamondó Verseny, iskolai forduló, 2018. február 20., Hetény

I.kategória - vers

aranysáv: Csintalan Fruzsina, Gábor Jázmin (1.o.), Lestár Lilla, Rancsó Kristóf (2.o.)

ezüstsáv: Dékány Dóra, Ďurčovič Roland, Jalsovszki Csenge, Križan Bianka, Lajos Zsóka Izabella, Molnár Kiara, Pluhár Anna Regina, Váczy Dóra, Váczy Dániel, Zalaba Margaréta (1.o.), Domonkoš Levente, Kaaderábek Lili, Sipos Jázmin, Szabó Dóra (2.o.), Černák Dóra (3.o.)

I. kategória - próza

aranysáv: Peredy Abigél, Rakus Ján, Sinka Csenge (3.o.)

ezüstsáv: Ollé Dániel (2.o.)

II. kategória - vers

aranysáv: Horváth Diana, Daniš Dorián (4.o.), Vörös Orsolya (5.o.), Hencz Kornél (6.o.)

ezüstsáv: Bakulár Emília, Bencsík Regina, Sipos Fruzsina, Tóth Bence (4.o.), Fodor Kyra, Tóth Kira (5.o.)

II. kategória - próza

aranysáv: Czibor Lea, Téglás Gergely (5.o.)

ezüstsáv: Basternák Dorina (5.o.)

III. kategória - vers

aranysáv: Bencsík Jázmin, Hovany Dóra (7.o.), Kurina Dóra (9.o.) 

ezüstsáv: Bakulár Bálint, Vörös Zsófia, Čontoš László, Váczy Klaudia (7.o.), Vörös Péter (8.o.), Hovany Márton, Tárnok Levente (9.o.)

III. kategória - próza

aranysáv: Ádám Boglárka (7.o.), Rancsó Kamilla, Mohoš Viktória (9.o.)

ezüstsáv: Senkár Zoltán Kristóf (8.o.), Lucza Ákos (9.o.)

Felkészítők: Mgr. Roszicska Irén, Mgr. Hovany Renáta, Mgr. Lucza Enikő, Mgr. Hencz Ervin, Mgr. Kotiers Éva, Mgr. Romada Rakottyay Katalin

 

Tompa Mihály Vers-és Prózamondó Verseny, körzeti forduló, 2018. február 22., Marcelháza

aranysáv: Peredy Abigél (3.o.), Daniš Dorián (4.o.), Czibor Lea (5.o.), Vörös Orsolya (5.o.), Hovany Dóra (7.o.), Mohoš Viktória (9.o.), Rancsó Kamilla (9.o.)

ezüstsáv: Sinka Csenge (3.o.), Rakus Ján (3.o.), Téglás Gergely (5.o.), Ádám Boglárka (7.o.)

bronzsáv: Csintalan Fruzsina (1.o.), Gábor Jázmin (1.o.), Lestár Lilla (2.o.), Rancsó Kristóf (2.o.), Horváth Diana (4.o.), Hencz Kornél (6.o.), Bencsík Jázmin (7.o.), Kurina Dóra (9.o.)

Felkészítők: Mgr. Roszicska Irén, Mgr. Hovany Renáta, Mgr. Lucza Enikő, Mgr. Hencz Ervin, Mgr. Kotiers Éva, Mgr. Romada Rakottyay Katalin

 

Tompa Mihály Vers-és Prózamondó Verseny, járási forduló, 2018. március 19., Komárom  

aranysáv: Peredy Abigél (3.o.), Daniš Dorián (4.o.), Vörös Orsolya (5.o.)

ezüstsáv: Rancsó Kamilla (9.o.)

bronzsáv: Czibor Lea (5.o.), Hovany Dóra (7.o.), Mohoš Viktória (9.o.)

Felkészítő pedagógusok: Mgr. Lucza Enikő, Mgr. Hencz Ervin, Mgr. Kotiers Éva, Mgr. Romada Rakottyay Katalin

 

Tompa Mihály Vers-és Prózamondó Verseny, országos elődöntő, 2018. március 27., Komárom

Gál Ádám Vajk (7.o.)  -  aranysáv, továbbjutó az országos fordulóra

Peredy Abigél (3.o.), Vörös Orsolya (5.o.)  -  ezüstsáv

Daniš Dorián (4.o.)  -  bronzsáv

Felkészítő pedagógusok: Kotiers Éva, Romada Rakottyay Katalin, Hencz Ervin, Kiss Szilvia, Tarr Nóra

 

 Nagy László Szavalóverseny, Pápa, 2018.április 11.

Gál Ádám Vajk (7.o.)  -  1.hely

Daniš Dorián (4.o.)  -  1.hely

Rancsó Kristóf (2.o.)  - 3.hely

Szilvás Lara (2.o.), Peredy Abigél (3.o.), Hencz Kornél (6.o.)  -  résztvevők

Felkészítő pedagógusok: Kiss Szilvia, Hencz Ervin, Hovany Renáta, Tarr Nóra, Romada Rakottyay Katalin

 

Médiasztár 9., Az év diákújságírója, 4 levelezős forduló, 2017 szept.-2018 február

7.osztály: Gál Ádám Vajk, Vörös Zsófia, Hovany Dóra, Ádám Boglárka

8.osztály: Vörös Péter

9.osztály: Hencz Annamária, Rancsó Kamilla

Felkészítő pedagógus: Romada Rakottyay Katalin

 

Médiasztár 9., Az év diákújságírója, döntő, Gúta, 2018 április 10.

A döntőbe jutott és ott résztvevő tanulók: Gál Ádám Vajk, Hovany Dóra (7.o.)

"Médiasztár, az év újságírója az I. kategóriában /6.-7.osztályosok/" - Vörös Zsófia (7.o.)

Felkészítő pedagógus: Romada Rakottyay Katalin

 

Tompa Mihály Országos Vers-és Prózamondó Verseny, döntő, 2018.április 26.-29., Rimaszombat

Gál Ádám Vajk (7.o.)  -  aranysáv, 3.hely

Felkészítő pedagógus: Mgr.art. Kiss Szilvia

 

 Katedra Irodalomverseny, 5 levelezős forduló, 2017 szept.-2018 február

Háromtagú csapat:

"Angyalok" - Hovany Dóra, Váczy Klaudia, Vörös Orsolya (7.o.) - 16.hely

Felkészítő pedagógus: Németh Nóra

 

Pénzes István Anyanyelvi vetélkedő, 5 levelezős forduló, 2017 szept.-2018

február

Háromtagú csapatok:

"Nyelv-Tanárok" - Németh Kristóf, Pálinkás Adrián, Hovany Márton (9.o.)  -  25.hely

"Nyelv-Ész" - Geleta Emese, Kurina Dóra, Lucza Ákos (9.o.)  -  32.hely

"Töprengők"  -  Hencz Anna, Mohoš Viktória, Rancsó Kamilla (9.o.)  -  31.hely

"Észbontók" - Habardik Patrik Dániel (9.o.), Senkár Zoltán Kristóf (8.o.), Gál Ádám Vajk (7.o.)  -  40.hely

Felkészítő pedagógus: Németh Nóra

 

 DMT - bábosok és színjátszók országos seregszemléje, 2018.május 29. - június 1., Dunaszerdahely

Az előválogatóról továbbjutott csoport az országos verseny aranysávosa lett.

A csoport tagjai:

7.o.: Ádám Boglárka, Bencsík Jázmin, Hovany Dóra,  Váczy Klaudia, Vörös Zsófia, Čontoš László

8.o.: Bolla Dóra, Vörös Péter

9.o.: Rancsó Kamilla, Lucza Ákos, Tárnok Levente, Hovany Márton, Habardik Patrik Dániel

Rendezők és felkészítők: Mgr. Kotiers Éva, Mgr. Romada Rakottyay Katalin

 

 

Helyesírási verseny, Pápa

Szabó Dóra (2.o.)  -  4.hely

Peredy Abigél (3.o.), Daniš Dorián (4.o.) - résztvevők

Felkészítő pedagógusok: Mgr. Hovany Renáta, Mgr. Hencz Ervin

 

Kaszás Attila Versmondó Fesztivál, 2018.június 16., Komárom

Gál Ádám Vajk (7.o.)  -  aranysáv és Kaszás Ildikó díja

Felkészítő: Mgr.art. Kiss Szilvia

Ajánlatunk

Kapcsolat

  • Základná škola Lajosa Tarczyho s vyučovacím jazykom maďarským Chotín
    Školská 332
    946 31 Chotín
  • Igazgató:
    0908454733
    +421908 454 733

Fényképalbum

Menü:

Menü: