Simonyi helyesírási verseny

Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny

2014. 02. 14.

Komáromban került megrendezésre a Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny regionális fordulója, ahol iskolánkat három tanuló képviselte: a hetedikesek közül Takács Kamilla, a nyolcadikosok közül pedig Pluhár Katalin és Takács Dániel. Mivel első alkalommal vettünk részt ezen a megmérettetésen, az idei év a tapasztalatszerzésről szólt számunkra. Diákjaink sokat tanultak, behatóbban megismerkedtek anyanyelvünk helyesírási elveivel. S hogy hogyan zajlott le maga a verseny? Íme Katika visszaemlékezése:

“Reggel, mikor Danival és Kamillával megérkeztünk a versenyre, három csoportba osztottak be minket. A versenynek két része volt: először megírtuk a tollbamondást, utána  pedig kaptunk egy feladatlapot, amire 45 percünk volt, hogy kitöltsük. Az eredményhirdetés után elégedetten tértünk haza, mert bár nem jutottunk be az országos döntőbe, amit megtanultunk, azt a jövőben hasznosíthatjuk.“

Mgr. Hencz Kornélia