Febuár 4-9. – Sítúra, Kékellő
Februárban a 7., 8. és 9. osztály tanulói ismét ellátogattak Kékellőre. A busz kis késéssel, de útnak indult a nagy csapattal. Idén kevesebb hó, több eső volt, de még így is megoldottuk, hogy élvezhessük a síelés adta csodás pillanatokat. Voltak napok, mikor csak később mehettünk ki síelni, ugyanis az időjárás nem engedte. Ilyenkor mindenki összegyűlt az emeleten és beszélgettünk. Jól szórakoztunk, barátságokat kötöttünk a búcsi diákokkal. Minden este szórakoztató és élvezetes program várt minket, mint például diszkó vagy társasozás. Az utolsó napon fájó szívvel búcsúztunk el Kékellő szép tájától, majd útnak indultunk haza. Mindenki elbúcsúzott egymástól, és megígértük, hogy jövőre újra találkozunk.
Križan Bianka – 7. osztály
Február 6. - Rómeó és Júlia - a GIMISZ előadása
Februárban elmentünk a komáromi Egressy Béni Városi Művelődési Központba megnézni a GIMISZ előadását. A végzős gimnazisták minden évben újabb és újabb színdarabokat adnak elő. Idén William Shakespeare Rómeó és Júlia című műve alapján készült musicalt adták elő. Ez egy romantikus színdarab volt, ami két fiatal halálával ért véget. Mi már nagyon vártuk az előadást, főleg azért, mert iskolánk volt diákjai is szerepeltek benne. Köztük volt Gál Ádám Vajk, Vörös Zsófia és Hovany Dóra. Rendkívül ügyesek voltak, nagyon jó volt látni őket a színpadon. Szerintünk a Júliát játszó diáklány több energiát beleadhatott volna az előadásba és magabiztosabban énekelhetett volna. Iskolánkból több embernek is Mercutio lett a kedvence, mert nagyon meggyőzően alakította szerepét. Nagy élmény volt látni ezt az előadást és várjuk a jövő évit is.
Faragó Norina és Tóth Hanna – 6. osztály
Február 13. + február 27. - drámapedagógiai foglalkozás a 9. osztályban
Szabó Csilla néni járt nálunk, két alkalommal is. Csapatépítő foglalkozásokat tartott nekünk, melyeken mindenki megtalálta a számára kedves témát. Különféle kártyákból választhattunk, melyeken meg kellett találni a saját személyiségünket. Kipróbáltuk a "Hogy a bab?" nevezetű játékot, ahol inkább a koncentrációé lett a szerep. Ezután tartottunk egy beszámolót, ahol mindenki elmondta, hogy milyen tulajdonságát fedezte fel. Játszottunk stratégiai játékot is, ahol szükség volt a gondolkodás továbbfejlesztésére. Mindenki nagyon jól érezte magát. A foglalkozás végén az osztály megköszönte Csilla néninek a programokat, és megbeszéltünk egy újabb találkozást. Két hét múlva újra eljött hozzánk, és egy kis papírcetlit hozott magával. Ezen a különös papíron egy üzenet (segítségkérés) szerepelt. Egy lány írhatta, akinek sajnos kevés önbizalma volt. Azt kérte tőlünk, hogy írjunk neki jó tanácsokat. Megírtuk a leveleket, Csilla néni pedig megígérte, hogy eljuttatja ezeket a cetliket a kislányhoz. A foglalkozás végén újra tartottunk egy beszámolót, ahol mindenki elmondta, milyen jó tanácsot vitt el a mai napból. Még egyszer köszönjük Csilla néninek a foglalkozásokat. Nagyon jól éreztük magunkat!
Hlúgyik Dénes
Február 14. - Bálint-napi üzenetközvetítés
Én az elején butaságnak véltem a dolgot, de aztán mégis belementem a Bálint-napi üzengetésbe. A Valentin-nappal kapcsolatos történet érdekes volt. Emlékszem, jót nevettünk azon, hogy ki kibe volt szerelmes. Néhány fiú osztálytársam kivételesen sok levelet kapott, de még a sok felsős! Leginkább azonban az alsósok küldték és kapták a legtöbb levelet (látszólag kicsiknél több a kémia). Őszintén szólva, szerintem mindenki megkapta a kellő boldogságot. A Valentin- vagy Bálint-nap azonban nemcsak a szerelemről szól, hanem mindenkiről, akit szeretünk, legyen az barát, család...stb.
Cúth Patrik – 5. osztály
Február 27. - Piripotty - Korpás Éva előadása a komáromi VMK-ban
Alsósaink a mai Piripotty című táncos mesekoncerten. Korpás Éva és a táncosok olyan hangulatot varázsoltak a terembe, hogy mindenki csak imádni tudta (gyerekek, felnőttek egyaránt). Sok-sok hasonló élményt kívánnak még maguknak az alsósok és a tanító nénik!
Február 29. - Titoktündér - bemutatóóra a 2. osztályban
A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége szervezésében iskolánkon valósult meg a XXVIII. KoPeNa egyik műhelymunkája 2024. február 29-én, melynek témája a fogalmazástanítás a 2. osztályban Beck Andrea Titoktündér c. könyvének felhasználásával volt.
A foglalkozást Hovany Renáta tanító néni vezette, aki két tanítási óra keretében mutatta meg az érdeklődő pedagógusoknak, hogyan dolgoznak fel a másodikosokkal minden hétfőn egy-egy fejezetet a könyvből.
A gyerekeket a közönség egyáltalán nem zavarta, átszellemülten követték Reni néni utasításait, és az egyes feladatokat csapatokban dolgozva, ügyesen oldották meg.
A résztvevők a foglalkozást csupa-csupa pozitív jelzővel illették, elismeréssel adóztak Reni néni kreativitása előtt, gyerkőceink példás magaviseletét pedig szintén megdicsérték.
Köszönjük a résztvevőknek, hogy jelenlétükkel megtiszteltek bennünket, Reni t. néninek pedig gratulálunk a tartalmas foglalkozáshoz.
Lelkes Ágnes