Január 19. - fenntarthatósági kincskereső (mozijegynyertesek)
Az iskolában megrendezésre került a fenntarthatósági verseny, melynek januári fordulóját sikeresen meg is nyertük társammal, Domonkos Leventével. Jutalmunk két mozijegy lett, az általunk választott film pedig nagyon élvezetes volt. Még egyszer köszönjük, hogy ilyen szuper versenyben próbálhattuk ki magunkat.
Rancsó Kristóf – 8. osztály
Szülők-tanítók-iskolabarátok bálja – január 20.
Január 23. - magyar kultúra napja
A hetedikesek, azaz a mi osztályunk január 19-én, a magyar kultúra napján elszavalta Kölcsey Ferenc költeményét, a Himnuszt. Erre a nagyszünetben kerítettünk sort. Németh Nóra tanító néni segítségével szorgalmasan készültünk erre a napra. A Himnusz első, illetve utolsó versszakát együtt szavaltuk el, a többi versszakot pedig elosztottuk egymás között.
Kölcsey Ferenc 1823. január 22-én fejezte be a Himnusz kéziratát. Január 22-e ezért is fontos nap a magyar nép számára. A Himnusz elszavalása után megnyitottuk a könyvtári napot, és ezzel a regénypárbajt is.
Ezúton is szeretnénk megköszönni a tanító néninek a velünk töltött idejét és munkáját.
Ui.: ,,Isten,áldd meg a magyart,..."
Molnár Kiara – 7. osztály
Január 27. – rendhagyó karateóra
Gondolom, sokan közületek már tudják, hogy régóta űzöm a karatét. Azt viszont kevesen, hogy én is itt kezdtem Hetényen, iskolánk tornatermében fehér övesként, még hat évesen. Hogy miért pont a karate? Mikor választani lehetett a foci és - egy akkor még számomra ismeretlen sport - a karate között, én az utóbbit választottam. Akkoriban, habár aprócska, félénk és gyengécske gyermek voltam, fellobant bennem egy olyan szikra, amely azt súgta „menj bátran!”, így hát nekivágtam. Először Sensei Molnár Péternek köszönhettem kezdő pályafutásom sikereit, így követtem őt akkor is, mikor csapata Hetényről Komáromba költözött. Haladóként viszont már Shihan Markovics János vett szárnyai alá Keszegfalun, a Seishin Karate Klubban, ahová most is rendszeresen járok edzésekre. Nagy öröm volt számomra, hogy újra meghirdetésre került általa a rendszeres karate oktatás Hetényen is, és ott lehettem az első bemutatkozó edzésen is. Csak ajánlani tudom! Miről is szólnak az edzések? Elsősorban a mozgásról, természetesen. Megtanulod a helyes testtartást, fegyelmet, megismered a karate világát és szabályait, és ami a legizgalmasabb, megismered határaidat. Hidd el, érdemes! Úgy gondolom, kell egyfajta mozgás és rendszer az életben, megismerni egy más életformát, erősödni napról napra, nemcsak testben, de szellemileg is. Szeretném, ha sokan kipróbálnátok ezt a sportot. Több ága van, így később is megtalálhatod a képességeidnek leginkább megfelelőt. Nincs mit veszítened, csak nyerhetsz. Amilyen félénk kisgyermek voltam, gyenge, mint testileg és lelkileg, olyan bátor, fegyelmezett, erős és főképpen kitartó vagyok most kilencedikesként. Egy szó, mint száz, csak ajánlani tudom. Miután belépsz ebbe a sportba, egy életre szóló kalandba vágsz bele, ahol kihozhatod magadból a benned rejlő tehetséget. Gyere közénk, és légy te is egy jó csapat tagja!
Sárai Csongor – 9. osztály
Január 31. – farsangi mulatság
Az idei farsangot január 31-én tartottuk. Sokan vártuk ezt a mulatságos, egyben laza napot. A rendezvényt először egy felvonulással indítottuk, ahol mindenki bemutatta remek jelmezét. A kilencedikesek izgalmas feladatokkal és tánccal készültek külön az alsó tagozatnak és a felső tagozatnak is egyaránt. Miután a feladatokkal végeztünk, kezdetét vette az, amire mindenki várt: a tánc. A tánc pedig Just Dance volt, melynek lényege, hogy leutánozzuk a koreográfiát. A táncot osztályonként, végül közösen is eltáncoltuk. Én, mint nyolcadik osztályos tanuló, az osztálytársaimmal együtt - mint a jövő év kilencedikesei - nagyra értékeljük a kilencedikesek munkáját és igyekezetét. Az esemény nagyon szórakoztató és élvezetes volt. Mindannyian jól éreztük magunkat.
Kaderábek Liliana – 8. osztály