Elsősegélynyújtási előadás (május 4.)
Stefanková Viktória jött el hozzánk előadást tartani az elsősegélynyújtásról. Viktória az érsekújvári Egészségügyi Szakközépiskolába jár. Ő egy nagyon kedves és aranyos lány, így igazán élvezetessé tette az előadást.
Nagyon sok dolgot megtanultunk tőle: például hogyan kell újraéleszteni valakit, milyen esetekben kell mentőket, tűzoltókat, rendőröket hívni, illetve hogy baleset esetén híváskor nyugodtan kell bemondani a nevünk, a helyszínt, mi történt, hány sérült van, és hogy milyen sérülések vannak. Az volt a személyes kedvencem, amikor kipróbálhattuk az újraélesztést.
Sipos Jázmin, 7. osztályos tanuló
Petőfi 200 Fesztivál (május 26.)
A Petőfi 200 Nelli tanító néni ötlete volt, és a fesztivál során a diákok csapatokban vagy egyéniben mutathattak meg tehetségüket.
Az utolsó héten mindenki izgatottan készítette elő a végleges produkcióját. Elérkezett a nagy nap: mindenki izgult, de az első előadók után mindenkiről lekerült a feszültség, és nyugodtan ki mertek állni szavalni vagy énekelni.
Gyönyörű versek születtek, amelyek pontosan megfeleltek az elvárásoknak. A tanító nénik büszkén néztek ránk és megbizonyosodtak róla, hogy mennyire tehetséges diákok járnak ebbe az iskolába.
Miután mindenki elszavalta vagy elénekelte a szerzeményét, egy nagy tapssal és dicsérettel díjazták a munkáját. Mindenki büszkén ment haza ezután a tökéletes délutáni esemény után.
Szilvás Lara, 7. osztályos tanuló
Pajtaszínház: A helység kalapácsa (május 29.)
A 8. és 9. osztályosok ellátogattak a Csavar Színház A helység kalapácsa című előadására.
Megérkezésünk után azonban az első dolog nem az előadás, hanem a lósimogatás volt.
A darab története egy templomban ragadt férfival kezdődik, majd a következő pillanatban már a falu leglátogatottabb kocsmájában találjuk magunkat, ahol a Szemérmetes Erzsók asszony szépsége felhívja magára a kántor figyelmét. A kántort bíztatják, hogy mondja ki érzéseit.
A következőkben a közönség kiválasztott tagjai előhozták a bennük rejlő színészi tehetséget. Visszatérve a történethez: az egyházfi elmondja érzéseit, és hatalmas botrány kerekedik belőle, majd megszabadul a fogoly, és ezzel a szörnyū dolgoknak és a történetnek is vége.
Rakus Ján, 8. osztályos tanuló
Színházlátogatás: A beszélő köntös (május 30.)
Idén elmentünk A beszélő köntös című előadásra a VMK-ba. A 6., 7., 8. és 9. osztály a harmadik óra után indult autóbusszal Komáromba.
A színdarab elég hosszú volt. Igaz, hogy csak két felvonásból állt, de mind a kettő másfél óra hosszúságú lehetett.
Az előadás szerintem nagyon jó és látványos volt, mások is így gondolták. Ráadásul vicces is volt, így nagyon sokat nevettünk.
Bresztyák Simon, 7. osztályos tanuló