Április

Számítógépes rajzverseny

A 2012-es londoni nyári olimpiai játékok volt a témája az idei számítógépes rajzversenynek, melyet már 14. alkalommal szervezett meg a Tarczy Lajos Általános Iskola. Sashalmi Tamásné, a verseny szervezője érdeklődésünkre elmondta, a megmérettetést idén kiterjesztették határainkon túlra is, hiszen az idei feladatokat nemcsak a pápai és környékbeli általános iskolások készítették el, hanem három külföldi település diákjai is, a hetényi testvériskola és a romániai Tuzla és Constanza településen működő testvériskolák tanulói. A 3-5. osztályosok számára meghirdetett versenyen Pápán összesen 28 diák, a külföldi intézményekben pedig további 24 tanuló ügyeskedett a számítógépek előtt. A londoni olimpia ihlette versenyfeladat lényege az volt, hogy a diákok a PAINT számítógépes program segítségével minél kreatívabb, ötletesebb, színesebb és természetesen a megadott kritériumoknak megfelelő, pontos rajzot készítsenek. A zsűri értékelte a sokszínűséget, az eszközhasználatot, az esztétikumot és a kreativitást. A számítógépes rajzversenyen nemcsak a program által felajánlott eszközöket kellett jól ismerni, de el kellett készíteni egy feliratot, majd a kész munkát el is kellett menteni egy adott mappába. A feladat elkészítésére 45 perc állt a diákok rendelkezésérére.A zsűri elnöke a Tarczy iskola informatika munkaközösségének vezetője, Zsuponicsné Bátyay Erzsébet, tagjai pedig a versenyben résztvevő tanulók felkészítő tanárai voltak - derült ki a megmérettetésen.

szöveg: Venczel Csaba, a Pápai Tarczy Lajos Általános Iskola igazgatója