Kedves Ballagó kilencedikesek!
Az osztálydísz láttán bizonyára felmerült bennetek a kérdés: Miért pont Kína? A válasz teljesen egyértelmű!
Kína, hasonlóan a hozzátok, elég sok szempontot figyelembe véve nagy. Megfejthetetlen és átláthatatlan, de felfedezni szinte kötelező.
Nem csak Kína területe, hanem a 9. osztály nagysága is irigylésre méltó. Az ország gazdaságára, hasonlóan a 9ben uralkodó szellemi erőhöz kimagasló. A népesség – a diáklétszám az elsők között van. És ne is beszéljünk az ország történelméről, az osztály verseny eredményeiről. Mi csak pislogtunk, hogy egyesek mennyit bírnak nemcsak tanulni, de futni, táncolni és számolni. Ráadásul Kína is megszenvedte az egyesítés időszakát, pont úgy mint ez a ballagó osztály! Csing si huang tyi, hasonlóan JTB-hez komoly erőfeszítéseket tett az egység felállításáért, ami valljuk be, nem volt egy egyszerű feladat. A lányok megvívott csatái nem torkolltak nagy háborúba, így az egységesítés több év után sikerrel járt.
Ha a kínaiak nem találták volna fel a puskaport és az írást, akkor a csodaszép természeti látványosságokról lennének híresek. A kilencedikesek is feltalálók. Új szemszögből közelítették meg a Halloweent, robbanás-szerűen kapcsolódtak be a könyv-párbajok megszervezésébe, olvastak tömegével!
Magányos kínait ritkán látunk, mert csapatostul intézik ügyeiket. Ha egy kínai fekvő beteg, esze ágában sincs azt kívánni, hogy hagyják magára szenvedésével, és engedjék háborítatlanul lábadozni. Nos, mi sem láttunk magányos kilencedikest! A padokon ülve próbáltak lelket önteni egymásba egy-egy matek doga előtt, kikérdezték a biológiát és kémiát egymástól, s ha nem sikerült egy-egy dolgozat, feltették a költői kérdést: Hogy lehetsz ilyen guga, hisz mikor kikérdeztük, tudtad!
Ezek miatt mindenképp hívhatjuk Kínát, vagyis a kilencedik osztályt az egyik legfontosabb erőnek, ami mozgásban tartja a világ, vagyis a Tarczy kerekét.
Zárszóként néhány kínai jelentésre szeretnénk felhívni figyelmeteket, melyek kísérjenek végig életetek folyamán: Az aranyhal a kínai babonákban szerencsét és pénzt hoz. A sárkányok az épületeknél megóvják a házat minden szerencsétlenségtől. A piros borítékok osztogatása a kínai szokás szerint azt jelenti, hogy aki sokat ad, ahhoz a pénz majd többszörösen térül vissza.
Nos, kedves kilencedikesek, legyen veletek a józan ész, az egészség, a jókedv, a bátorság, a barátság, a kitartás és a munkakedv az új iskolátokban is! Vigyázzatok magatokra és szeretettel emlékezzetek a Tarczyban eltöltött évekre! Egy kínai közmondás szerint: Ha nem ízleljük meg a legkeserűbbet, sose jutunk el a legmagasabbra! Ne féljetek hát az új kihívásoktól, s ne keseredjetek el, ha néha nem úgy sikerülnek a dolgok, mint ahogy elterveztétek!
Hajrá kilencedik! Sok sikert!
Üdvözlettel:
a nyolcadik osztály