2023/2024

Június

Cím

 

Duna Menti Tavasz (május 29. – június 1.)

Idén végre lehetőségünk nyílt elmenni a Duna Menti Tavasz versenyére, amelyet Dunaszerdahelyen rendeztek meg. Újra bábozással készültünk, ezúttal a Kánai menyegző című darabbal.  Écsi Gyöngyi tiszteletesasszony rendezte az előadást, de velünk tartott még Kotiers Éva tanító néni, aki a bábok elkészítésében is segédkezett.

A keddi szereplésünk után már nyugodt szívvel nézhettük a szerdai előadásokat, de persze azért izgatottan is, hiszen az eredményhirdetésre még várnunk kellett.

Pénteken néhányunk vissza is ment a kiértékelésre. A zsűritől az aranysáv minősítést kaptuk, sőt még a gyermekzsűri díját is mi hoztuk el bábozás kategóriában. Összeségében az egész esemény nagyon tetszett, ezt szerintem mindenki nevében mondhatom.

Bakulár Emília, 8. osztályos tanuló

 

 

Az összetartozás tánca (június 4.)

„Nyári napsugár sütött a magyar földre, a gyerekek csillogó szemmel táncoltak körbe-körbe.”

Június 4-e, a nemzeti összetartozás napja minden magyar ember számára fontos esemény. Ebből az alkalomból rendezték meg az Összetartozás Táncát is. Több, mint ezer gyerek táncolta el egyszerre ugyanazt a koreográfiát a komáromi Klapka téren.

A nyitóbeszéd után Korpás Éva és zenekara húzták a talpalávalót. A mi iskolánkból három osztály és egy tánccsoport is részt vett ezen a rendkívüli eseményen.

Eszter tanító néni nélkül a tánc nem valósulhatott volna meg, hiszen ő tanította be nekünk a koreográfiát. Nagyon sok szülő segített a gyerekek helyszínre való eljuttatásában, őket is köszönet illeti. A műsor alatt a szülők a gyerekek csillogó szemét és széles mosolyát látták, hiszen csodálatos élmény volt ez mindenki számára. Büszkén képviseltük a magyar nemzetet!

Szilvás Lara, 6. osztályos tanuló

 

 

A TAT-osok a csíksomlyói búcsún (június 2-5.)

Az idei TAT-Tehetség a tét verseny után sok ajándékot/nyereményt kaptunk. Ilyen volt a pozsonyi színház- és városlátogatás, de ezek közé tartozott az a megtiszteltetés is, hogy a Rákóczi Szövetség jóvoltából lehetőségünk nyílt ellátogatni Erdélybe, majd ott tagjai lehettünk az idei csíksomlyói zarándoklatnak.

A Keleti pályaudvaron szálltunk fel a Boldogasszony Zarándokvonatra. Romániába beérve felemelő érzés volt, hogy minden egyes állomáson a székely barátaink zászlókkal, virágokkal és kedves szavakkal köszöntöttek minket. Ezután elénekeltük mind a magyar, mind pedig a székely himnuszt. Ez utóbbit lehetőségem volt ott, a vonaton megtanulni. A táj káprázatos volt, gyakran úgy éreztem, hogy ez az egész vidék csak mese.

A hosszú utazás után Gyergyószentmiklóson volt lehetőségünk szállásunkon megpihenni. Másnap viszont a nappal együtt keltünk fel, mivel kezdődött az 1000 éves határig tartó zarándoklatunk. Nagy meglepetésemre rengetegen voltak, és én lehetőséget kaptam arra, hogy a székelyek hatalmas zászlajával vonulhassak.

Következő nap is volt egy zarándoklat, ám ez jóval nagyobb volt, mint az előző. Ez volt a csíksomlyói búcsú, amely a székelyek szokásos ünnepélye, hatalmas zarándoklata. Csodálatos volt látni, hogy annyi ember megtette a dombra felvezető utat a szentmise miatt. Igaz, nap végére nem kevés kilométer volt a lábainkban, viszont később hideg jégkásával tudtuk tompítani a nap maró hatását.

Az egész kirándulás egy hatalmas élmény volt és örülök, hogy ilyen sok magyarral találkozhattam a világ minden pontjáról.

Danis Dorián, 8. osztályos tanuló

 

 

Évzáró zongora- és abszolvenskoncert (június 9.)

Csütörtök délután hét iskolatársammal együtt évzáró zongorakoncertet adtunk a Gólyavár Óvodában. A közönség a fellépők közeli családtagjaiból állt.

Felléptek: Lestár Máté, Lucza Zsófia Sára, Dékány Dóra, Zalaba Margaréta, Szilvás Lara, Kaderábek Liliána, Szabó Fanni és én, Ollé Dániel. A koncert nagyon jól sikerült hála Vágó Gyöngyi tanító néninek, aki egész évben odaadóan és türelmesen tanított minket. Köszönjük!

Ollé Dániel, 6. osztályos tanuló

 

Idén én is az Ógyallai Művészeti Alapiskola abszolvens diákja lettem hegedű tagozaton. A járvány miatt az elmúlt években szinte alig volt lehetőségem közönség előtt hegedülni. Enyém lett a megtiszteltetés, hogy a koncertet megnyissam. Ezután Czibor Lea és Téglás Gergely csodásan énekeltek. Mindannyiunk számára emlékezetes koncert marad. Köszönjük felkészítőink, Balogh Rózsa és Kulin Eduard áldozatos munkáját.

Gábor Jázmin, 5. osztályos tanuló

 

Pro Patria kupa (június 10.)

Pénteken iskolánk megtartotta a már több éve megrendezésre kerülő Pro Patria nevű versenyt, amelybe más iskolák diákjai is bekapcsolódtak. A régióból öt faluból érkeztek csapatok: Bátorkeszi, Búcs, Dunamocs, Komáromszentpéter és Madar.

Szerencsére a kedvezőtlen időjáráselőrejelzés ellenére végül az idő is nekünk kedvezett, ezért a feladatokat és a távot mindenki sikeresen tudta teljesíteni. A nap legizgalmasabb része a délutáni kiértékelés volt, a résztvevők elégedetten távoztak. Reméljük, hogy jövőre ugyanígy, ugyanitt találkozunk.

Bencsík Regina, 8. osztályos tanuló

 

Csoóri Sándor Népművészeti Fesztivál (június 11.) 

Gábor Jázmin (5. o.) és édesanyja, Gábor Eszter (a mi Eszti tanító nénink) a Figur tanfolyam keretein belül részt vett a hétvégén megrendezett Csoóri Sándor Népművészeti Fesztiválon, Komáromban. Korpás Évával, tanítványaival és a tanfolyam tehetséges zenészeivel együtt többször is színpadra álltak. Ördöngősfüzesi és magyarbődi népdalokkal örvendeztették meg a közönséget.

Répás Kornélia tanító néni

 

Természetiskola, Helpa, 2022.június 13-17.

Az idei járványügyi helyzetnek köszönhetően 2022.június 13-17. között végre ismét sor kerülhetett a természetiskolára, ahol 39 gyerek a 2-5.osztályokból, 4 tanítónő (Reni, Enikő, Angelika, Réka nénik) és Zsuzsi néni, az egészségügyi nővérkénk vettek részt. Legjobban talán az ötödikeseink várták, akiknek szintén ez volt az első alkalom (és sajnos már nem támogatott!) hogy részt vehettek egy ilyen kiránduláson. A helyszín az Alacsony-Tátra festői környezetében (Breznóbányától pár km-re) fekvő csodaszép falucska: Heľpa volt. Ottlétünk alatt nagyokat sétáltunk, megnéztük a helyi szabadtéri színpadot, kirándultunk a Sebeséri-cseppkőbarlanghoz (Bystrianska jaskyňa), sokat vetélkedtünk-versenyeztünk, ősembereknek öltöztünk, a helyi medencében fürödtünk, a legkisebbek pedig megtanultak elaludni anyapuszi-pótlóval. Bár a híres tanyájukról szó szerint elzavart egy kedves ember minket, mindenhol máshol (panzió, falu, cukrászda) nagy szeretettel és dicsérettel fogadták a gyerekeinket – és mi nagyon büszkék is voltunk rájuk! Y

Hovany Renáta

 

A kilencedikesek utolsó osztálykirándulása

Az utolsó közös osztálykirándulásunk egy élményekkel teli négy nap volt Balatonmáriafürdőn. Élveztük a partot, a jó időt és egymás társaságát. 

A vonatozással induló kirándulást maga az utazás is jókedvvel gazdagította. Minden percét imádtuk még a szél ellenére is, amely sokszor megzavarta a kikapcsolódást. A fürdés mellett röplabdáztunk, fociztunk és kosaraztunk is a szállásunknál. Egy kisebb séta a kikötőhöz, és már úton is voltunk a tó vizén, ahonnan gyönyörű kilátás nyílt az egész Balatonra. 

Összefoglalva: a kirándulás megfelelt egy olyan kritériumnak, amely lezárt egy időszakot az életünkből és mint egy jel, figyelmeztet, hogy innentől kezdve más történetet írunk az életünkben. Mindenki mást. Az életünk csak most kezdődik igazán…

Hámori Dalma, 9. osztályos tanuló

 

VII. Felvidéki Tehetségnap (június 24.)

Díjazottak: Gál Virág Anna,Czibor Lea,Danis Dorián,Téglás Gergely

Mentorok: Balogh Rózsa, Hencz Kornélia, Lelkes Ágnes, Kiss Szilvia, Tárnok Chudá Fatima és Kocsis Jànos

Szívből gratulálunk a díjazottaknak és mentoraiknak.

Öröm és büszkeség!