j

Januári események

A magyar kultúra napja (január 21.)

Január 22-e a magyar kultúra napja 1989 óta.  Mivel idén ez a nap szombatra esik, pénteken emlékeztünk arra, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban befejezte és letisztázta a Himnusz kéziratát. Mi, kilencedikesek a nagyszünetben elszavaltuk a magyar Himnuszt, ezzel emlékezve és tisztelegve Kölcsey munkássága előtt.

Csintalan Kevin (9. osztályos tanuló)

A kilencedikesek koriparty-ja (január 21.)

Péntek délután a 16-ból 10-en elmentünk korcsolyázni Komáromba. Amint megérkeztünk, felvettük a korcsolyákat, és már mentünk is a jégre. Eleinte csak mi voltunk a jégpályán, így egyedül a miénk volt az egész: körbe-körbe, össze-vissza mentünk, de jól szórakoztunk. Volt néhány esés, de semmi komoly.

Kevintől megtanultunk hátrafelé menni, bár ez nem mindenkinek ment elsőre. Külön örültünk, hogy Erik megtanult korcsolyázni. Nem tudott, amikor megérkeztünk, elesett párszor, de nem adta fel, és pár perc után már szinte jobban ment neki, mint nekünk. Igazán büszkék voltunk rá!

A legjobb az egészben az volt, hogy egy óra elteltével már mind együtt voltunk, játszottunk, nevettünk. A tanító bácsi és Nóra néni pedig csak nézték, mennyire élvezzük a korizást.

Nagy kár, hogy nem az egész 9. osztály volt ott, mivel hiányoztak, akik otthon maradtak.  Sajnáltuk, hogy nem lehettünk mind együtt, ahogy azt is, hogy ez a szuper délután olyan gyorsan elrepült.

(Hegedűs Friderika, 9. osztályos tanuló)