Hetény társasjáték

Hetény - társasjáték

Kedves játékostársaink!

Őszintén eláruljuk, hogy munkánkkal azon otthoni diáktársainkat és a testvériskolák vendégségbe érkező tanulóit szeretnénk megmenteni az unalomba belehalástól, akiknek már sokadszor kellett végighallgatni nagy, díszes iskolai ünnepségeken falujuk és iskolájuk bemutatását.

Elnökök, polgármesterek, miniszterek és igazgatók szónokolnak- bizonyára szépeket és meghatókat mondanak-, de tegyük a szívünkre a kezünket, századszorra már fejből tudjuk, százegyedszerre meg belealszunk, és máris megvan a baj.

Hogy az efféle bajokat elkerüljük, ha már bemutatókat nem lehet, kitaláltunk egy új formát, mellyel az információ átadódik, sok minden elhangzik a faluról, és remélhetőleg horkolás sem zavarja meg az emelkedett pillanatokat.

Az itt látható tábla egy társasjáték. Mindenki játszott már Cslovecset, nem? A résztvevők a start mezőről indulva dobásaik alapján haladnak Hetény utcáin a cél felé, és közben megkapják a mezőkön rejlő jutalmakat, vagy éppen elszenvedik a büntetést.

Bizonyos mezőkön a gólyafészekből kivehetnek 1-1 tojást, és feltörhetik.

De most már csapjunk a lovak közé, illetve stílusosan: Röppentsük föl a gólyákat! Nézzük a mezőket:

A hetényi Nagy tóból bányászott vályogból egy év alatt felépült a házad. Dobhatsz újra!

Sikerült lencsevégre kapnod a homoktagi védett területen az éppen kivirágzott, védett ritkaságot, a homoki keserűfüvet. Lépj előre 5 mezőt!

A természetvédelmi területen tudatlanul bolyongtál, s a védett királydinnye megszúrta a lábadat. Míg gyógyulsz, 1 körből kimaradsz

Díjat nyertél az azsúrhímzéseddel a párizsi világkiállításon. Lépj előre 5 mezőt!

A tilalom ellenére fürödtél a Nagy tóban. Míg száradsz, a többiek dobhatnak! .

Iskolánk névadója, Tarczy Lajos a Pápai Református Kollégium matematikatanára volt. Ő vezette be a testnevelést. Te meg megint nem hoztál tornaruhát? Szégyenedben lépj vissza 10 mezőt!

Szőlőszomszédoddal sokat koccintgattál a több száz éves hajlok hűvös pincéjében. Tántorogj vissza a 20 mezőre!

A Pintérék szatócsboltjába új áru érkezett. Ha párosat dobsz, a segítségét léphetsz előre, ha páratlant, a szétszórt jancsiszög miatt csússz vissza!

Idegenek megkérdezték tőled, merre van Vághetum, te meg csak a válladat vonogattad falud 1075-ös neve hallatán. Most aztán énekeld el a „Nagyhetényre két úton kell bemenni” nótát!

Megnézted a Budapesti Tűzoltómúzeumban Feszty Árpád hetényi tűzvészről készült híres festményét, a Kárvallottakat. Csússz föl a tűzoltólétrán!

Tisztelt Sajószentpéteri Márton! A 40 évig szenvedett gályarabság miatt jóvátételként díszmenet élén tömeg éljenezése közepette haladjon keresztül a Templom úton!

A régi orosz temetőben megmentetted az árvalányhajat a szedőktől. Dobhatsz újra.

Csokonai szerelme, Lilla, a hetényi papot választotta a nincstelen költő helyett. Ha lány vagy, Végh Mihályné, Vajda Júlia szívtelensége miatt kimaradsz 1 körből, ha fiú, Csokonai szerelmes veresei szépségéért dobhatsz újra.

Szerencsetojások:

A határban kelta ruhacsatot találtál. Beszolgáltattad a komáromi múzeumnak. Az ellenfelek dobnak, te lépsz.

Az utolsó pillanatban elmaszáltad a drukkolást. Kezdd újra a 18-as mezőn!

Kiket tanított Tarczy Lajos Pápán?

Végigvágott anyád a hátsódon dobszíjjal, Jajgatva járd körbe az asztalt!

Aki tudja, mit gyűjtött Ágh Tibor Hetényen a hetvenes években, léphet előre 2-t.

Melyikük szerepel egy hetényi mesében?a szép özvegyasszony,az ördög, a kakas, A jó válasz 5 mező előre, a rossz ugyanannyi hátra.

Ahány régi nevét tudod a faludnak, annyiszor két mező előre!

Mit csinált Dózsa Zsiga a hetényi csárdában? Minden jó válasz 3 mező előre, a rossz 3 hátra.

Ha a játékostársak el tudják mesélni, miről kaptuk a „gólya” csúfnevet, vonulhatsz vissza a startra.

Szerencsekérdések:

Mit jelent? HAJLOK

Mit jelent? VERŐCKE

Mit jelent? KIÓDZKOLÓDIK

Mit jelent? DRUKKOLÁS

Mit jelent? MÓDIKLA

Hegedús Tamara, Fülöp Cyntia, 7.o.

Felkészítő pedagógus: Mgr. Kotiers Éva,

2011/2012