Május

Cím

Katedra matematika, országos döntő, 2019.május 3., Dunaszerdahely

Katedra matematikaverseny Május 3.-án, pénteken a Katedra országos döntőn vettünk részt. A verseny két fordulós volt, nagyon gondolkodtató és izgalmas feladatokat kaptunk. Egy csillagászati előadáson is részt vehettünk, aminek különösen örültünk. Sokat tanultunk idén is.

Bašternák Dorina, 6. osztályos tanuló

Rendhagyó tanítási nap a Tarczyban, látogatók, kézműves foglalkozások, májfaállítás és májfafutás, 2019.május 7., Hetény

2019. május 7-én részt vehettünk 4 foglalkozáson - fafaragáson, seprűkészítésen, azsúr varráson, gólya készítésen. Ezután májfafutásra került sor. A kisebbek a kis körön, a nagyobbak a nagy körön futottak. Aztán ellátogattak hozzánk Sopronból az evangélikus iskola diákjai. Elkísértük őket a hetényi templomba, ahol Écsi Gyöngyi néni megmutta a református templomot. Utána megnéztük Gyöngyi néni által rendezett Az élet vize című színdarabot.

Kocsis Dóra, 7. osztályos tanuló

A nap programja volt:

8:00  -  vendégek fogadása

8:30 -9:15  -  bemutató órák /5.osztályban magyar nyelv és irodalom, "Népmesék, hetényi meséink" - Kotiers Éva, a 7.osztályban történelem, "Árpád-kori uralkodók, Hetény okleveles említéseiaz Árpád-korból" - Rancsó Andrea, a 8.osztályban biológia, "Kataszteri térképek és társulások a hetényi határban" - Czibor Angelika/

9:20  -  tárlatvezetés az iskola folyosóján: "Sulis hétköznapok", Tarczys kiállítások

10:10  -  beszélgetés, tízórai szünet

10:30  -  Játsszunk Hetényt! - társasjáték nemcsak hetényieknek Hetényről

11:20  -  Régi mesterségek bemutatása  -  fafaragás  -  Hencz Szabolcs, cirokseprű-készítés  -  Rancsó Dezső, varrottas készítése  -  Keszeg Ildikó, gólyakészítés  -  Lucza Enikő /az alsó tagozatosok vesznek részt a foglalkozásokon/

11:30  -  a soproni diákok érkezése

12:10  -  felső tagozatos diákok részvétele a kézműves foglalkozásokon

13:15  -  "Májfafutás" - kis-és nagy kör

13:45  -  Écsi Gyöngyi előadása a gyülekezeti házban: "Élet vize"

Tájékozódási futás, kerületi forduló, 2019.május 7., Nyitra

Tájékozódási futás Nyitrán Nemrég a tájékozódási futás körzeti fordulóján vettünk részt Nyitrán. Az időjárás ismét nem kedvezett nekünk, de ahogy telt az idő, egyre melegebb lett. A verseny kb. 10 óra körül kezdődött, és már délben megvoltak az eredmények. Páran a középmezőnyben végeztünk, de volt, aki az élmezőnyben. Szerintem mindenki élvezte, és szép emlékeket szereztünk.

Pákozdi Máté, 7. osztályos tanuló

Harcművészek a határon túliakért, 2019. május 11., Budapest

2019.május 12-én lehetőség adódott az iskolának elutazni Budapestre, ahol „Harcművészek a határon túliakért” program várta a gyerekeket. Az autóbusz 7 órakor indult az iskola elől. Egy tanár és pár szülő volt velünk. 9 órára már ott is voltunk Budapesten. Először megnéztük a Parlamentet és környékét, ahol egy idegenvezető érdekességeket beszélt. Délben ebédelni mentünk. Ezután kezdődött a várva várt program. Kezdésnek pár ember tartott beszédet, és aztán kezdődött a kungfu és a szablyavívás gyakorlása. Én nagyon élveztem ezeket a sportokat, főleg a kungfut, mert megtanultam, hogyan védjem meg magam. Amikor ez végetért, elmentünk egy plázába, ahol 1 órát tölthettünk. Ezután indultunk haza. Nekem nagyon tetszett ez a kirándulás, és ha lehetőségem lesz, máskor is elmegyek.

Tóth Balázs, 7. osztályos tanuló

Duna Menti Tavasz - színjátszók válogatója, 2019.május 13., Nyárasd

Duna Menti Tavasz-válogató Nyárasdon Iskolánk Gólyaláb színjátszó csoportja részt vett a Duna Menti Tavasz elővalogatóján, Nyárasdon. Nagyon érdekes színdarabokat láthattunk. Örülünk, hogy a mi előadásunk továbbjutott a döntőbe.

Pataki Viktor Béla, 8. osztályos tanuló

A Tábita Debrecenben, 2019. május 21-22., Debrecen

A Tábita csoporttal Debrecen A Bábel tornyát és az Éden kertjét adtuk elő. A szombatot és vasárnap délelőttöt töltöttük egy hotelben. Délután 13:00-kor indultunk kis késéssel, mert a buszunk lerobbant. Útközben megálltunk a McDonald's-ban is, Budaörsnél. Körülbelül 19:30 ra otthon voltunk.

Sárai Izabella, 7. osztályos tanuló

Járási atlétika verseny, 2019.május 29., Újvár

Kompetenciamérés a 6. és 8. osztályban, 2019.május 29., Hetény

Szerdán mi, 8.-osok és a 6.-osok kompetenciamérésen vettünk részt. Rendes tanórákon írtuk, a 2.-tól az 5.-ig. Hat szövegértesi feladatot kaptunk, hármat-hármat két órára. Nagyon jó szövegek voltak, kicsit nehezebb kérdésekkel, mint amiket órán szoktunk kapni. Azt hittük, hogy ez mennyire nehéz volt, de utána jött a matek. Talán azért volt annyira nehéz, mert túl kevés volt az idő. Ebben is jó feladatok voltak, mások mint a megszokottak. A nap végére teljesen lefáradt az agyunk.

Ádám Boglárka, 8. osztályos tanuló

Duna Menti Tavasz, színjátszók országos versenye, 2019. május 30.,

Dunaszerdahely

A napunk kora reggel hét óra tájában kezdődött. Ezután jó pár órányi út után érkeztünk meg a Duna Menti Tavasz színhelyére, Dunaszerdahelyre. Az ünnepség mindig több napon át tart, és mesés néptáncok, rövid színjátékok és színes bábjátékok versengenek az arany-, néha gyémántsávért, de azok sem maradnak ki a jutalmazásból, akik a legjobban nevettették meg a kicsiket, ők kapják a gyerekzsűri díját, ami legtöbbször egy óriási plüssmackó. Az én csapatom a színjáték kategóriában aranysávot nyert. Sajnos én csak fél napot tudtam ott lenni, mert káté vizsgára kellett mennem, de ennek ellenére élveztem az egészet.

Vörös Péter, 9. osztályos tanuló

Felvidéki Tehetségnap, 2019.május 25., Komárom

Ebben az évben megkaptam a Felvidéki Tehetségdíjat. Sok versenyen kellett szerepelnem, hogy ez így történjen. Nagyon sok munka van minden egyes versenyben. Ezt a díjat sok tanuló megkapja, mindegyik ugyanolyan keményen dolgozik érte. Nagyon örülök, hogy ez idén nekem is sikerült.

Gál Ádám Vajk, 8. osztályos tanuló