December

Cím

Alsósok a Jókai Színház előadásán, 2018. november 28., Komárom

Mikulás az iskolában, 2018.december 6., Hetény

December 6.-án, csütörtökön szokásainkhoz híven idén is megrendeztük a Mikulás ünnepét. Mi, kilencedikesek beöltöztünk a télapó segédeinek, társainak, s osztályról osztályra jártunk kicsiktől a nagyokig. Míg pár óvodás gyermek félt a Mikulás bácsitól, addig a hetedik és nyolcadikos diákok már csak nevettek rajta. A polgármester úrnak, a postás néninek, a bolt elárusítóinak, a buszsofőrnek, és még iskolánk tanárainak is adott a Mikulás bácsi csomagot, majd a krampusz egy legyintést a virgácsával, vagyis a „rosszaságmérővel”. Miután mindenkit megajándékozott a Mikulás bácsi, kezdetét vette a Mikulásfutás. Kétfajta útvonal volt: az első volt a rövidebb, amely 860 métert jelentett Éva tanító néni vezetésével. Ez egy kicsit játékos, mókás futás volt, azonban a második kör 1560 méteres táv volt, amely már leginkább a felső tagozat diákjait érintette. A második kört Kocsis Ádám vezette, osztálytársa, Pákozdi Benedek pedig leghátul hajtotta a sereget. Pár diák már félúton feladta a futást, azonban Benedek motiváló szavai egy kis lelket leheltek a futókba. Miután mindenki végzett, egy közös fotó készült külön-külön a kör résztvevőiről, majd ezután bementünk az iskolába, s teával kínált minket Zsuzsi néni, emellett sütit is lehetett kapni hozzá. Szerintem nincs  és idén sem volt olyan gyerek, de talán még felnőtt sem, aki ne élvezte volna ezt a csodás ünnepet.

Senkár Zoltán Kristóf, 9. osztályos tanuló

Tarczy-emléknap, 2018.december 7., Hetény

Reggel elmentünk a községházára, ott átadtuk az elsősöknek és az új tanulóknak a tarczys nyakkendőt, felléptek a színjátszósok. Miután végeztünk, átmentünk az iskolába. A 6.osztály bemutatta a vendégeknek a hetényi szőlőművelésről szóló kiállítást. Az 5. és a 7. osztályosok a tornateremben tanultak egy kicsit zsonglőrködni. A 8-9.-es tanulók falat festettek Mátyás király képével. Nekem nem nagyon ment a zsonglőrködés ezért inkább festettem egy kicsit a falat. Nagyon jó és érdekes volt az idei Tarczy-nap. Remélem, jövőre is ilyen érdekes lesz.

Gál Levente, 7. osztályos tanuló

A Tarczy-nap reggel a községházán kezdődött. Az új tanulók megkapták a nyakkendőt, aminek nagyon örültek. Az 1. osztály még műsorral is kedveskedett a vendégeknek.

Amikor vége lett az előadásnak, átjöttünk a suliba, ahol először koszorúzás volt, és utána az 5.-7. osztály zsonglőrködött, a 8.-9. osztály pedig festett. A legkisebbek Mátyás király meséivel ismerkedtek meg egy kicsit közelebbről.

Én személy szerint élveztem a zsonglőrködést, mivel így kipróbálhattam új dolgokat. Sokat nevettünk, és nagyon jól éreztük magunkat.

Szabó Orsolya, 7. osztályos tanuló

Csapatépítés, 2018.december 14., Komárom

December 14 - én osztályfőnökünkkel, Lelkes Ági tanító nénivel Komáromban vettünk részt - csapatépítő tréningen. Az osztály nagyon örült a lehetőségnek. Miután Komáromba értünk, gyorsan átöltözködtünk, és egy jó kis bemelegítést tartottunk. Elvégeztük a gyakorlatokat, majd mehettünk megmászni a hatalmas falat. Mindenki nagyon ügyes volt. Általában Ági néni szokott falramászni tőlünk, de most mi is felmászhattunk az ,,óriási'' falra. Nagyon köszönjük az élményt, reméljük, máskor is eljuthatunk így együtt, mert együtt lenni jó. Kocsis Dóra, 7. osztályos tanuló

Karácsonyi asztali dísz készítése, virágkötészeti verseny, 2018. december 18., Ógyalla

2018. december 18.-án Ógyallán megrendezésre került a virágkötészeti verseny. A Tarczy Lajos Alapiskolából hat diák indult: Bakulár Emília, Sipos Fruzsina, Bencsík Regina, Berényi Attila, és én, Peredy Abigél. 60 perc, vagyis egy óránk volt a feladatra. Mindenki belefért az időbe, és mindenkinek remekül sikerültek a munkái. Volt egy hosszú asztal, arra voltak kirakva a díjak. Szinte minden lány a versenyen ugyanarra a díjra pályázott: az unikornis formájú perselyre, de csak hat darab volt belőle.

Végül szép helyezéseket hoztunk haza: Attila egy különdíjas első helyet, Fruzsina a 10. helyet, én pedig az 5. helyet szereztem meg, a többiek is eredményesen szerepeltek. Jól éreztük magunkat.

Peredy Abigél, 4. osztályos tanuló

Karácsonyváró az iskolában, 2018.december 21., Hetény, Komárom

Jóka ördöge

A karácsonyi szünet előtt megnéztük a Csavar Színház legújabb előadását. A darab címe: Jóka ördöge. Ez egy vicess, és egy kicsit modernebb darab volt.

Jókának volt egy felesége, aki mindig mindenért szidta őt. Egyszer, amikor az asszony hozta az ebédet, Jóka az Istent kérte, hogy essen bele a kútba. Úgy is történt, de Jóka rájött, hogy az asszonnyal együtt az étele is odaveszett. Gyorsan kötelet dobott neki, de nem az asszony, hanem az ördög jött ki. Cserébe, hogy Jóka kihúzta őt, azt monda, hogy belebújik egy királylányba, és csak az ő szavára megy ki belőle, sőt, egy másikba is bele fog bújni, de onnan az ő szavára sem megy ki. Az ördög be is tartotta a szavát, de másodszor Jóka túljárt az ördög eszén, végül aztán, amikor eljött az idő, Jókát és a felesége újra összekerültek a pokolban, és folytatódott a perlekedés az idők végezetéig.

A díszlet nagyon érdekes és szemet gyönyörködtető volt, nem is beszélve arról, hogy egy-egy tárgyat mennyi mindenre fel tudtak használni kellékként. A lábujj-bábjáték pedig csak egy volt a sok poénos, ötletes megoldás közül. Köszönjük, Tomi bácsi és Szilvia néni! Nagy élmény volt.

Hovany Dóra, 8. osztályos tanuló

Korizás

A 2018-as év utolsó tanítási napján megajándékoztuk egymást, az iskola tanulói pedig megnézték a táncfellépésünket. Utána Komáromba mentünk a korcsolyapályára az 1. és 2. osztály kivételével. A 8.-9. osztályosok az iskolabusszal, a többiek egy nagyobb busszal utaztak. Nagyjából másfél órát töltöttünk a pályán. Valaki bérelt korival, mások pedig a sajátjukkal korcsolyáztak. Akik pedig nem tudnak korizni, a pálya széléről integettek és bíztattak minket.

Ádám Boglárka, 8. osztályos tanuló