Karácsonyváró

Az egész december 22-én kezdődött. Nem nehéz kitalálni, ez volt a 2016-os év utolsó tanítási napja. A tanárok jószívűségének köszönhetően nem volt tanítás. Az első és második órák helyett a hagyomány szerint osztályfőnöki volt, és megajándékoztuk egymást valami aprósággal. A tanító néni még tortát is hozott nekünk. Nagyon jóízűen fogyasztottuk el a meglepetést, de az utolsó 2 szelettel már nem bírtunk. Ekkor jött az ötlet, hogy kínáljuk meg az iskolavezetést. A karácsonyváró nap következő és nagyon várt programja a korcsolyázás volt. Komáromba utaztunk. Akinek nem volt korcsolyája, helyben kölcsönözhetett. Nagyon jól szórakoztunk, és az ott eltöltött két óra alatt sok minden történt, egy-két esést és botlást is beleértve. Az autóbuszban hazafelé hangos zenét hallgattunk. Az iskolábaérkezést követően minden gyerek 5 perc alatt eltűnt az iskolából.

Szerintem ez a nap megfelelő zárása volt az óévnek. A következő karácsonyvárót már másik iskolában fogjuk tölteni. Remélem, hogy a következő fél év is örömteli hangulatban fog telni.

- Fehérvári Bence, 9.o. -