Tarczy-emléknap

2016.december 9-én, pénteki napon tartottuk a hagyományos Tarczy-napunkat. A program a következő volt:

8:00 - 10:00          Az elsősök felavatása, majd a Tábita színjátszó csoport előadása

10:00                     Koszorúzás az iskola udvarán

11:00 - 12:30        Foglalkozások:

- a kendertermesztéstől a szövésig - régi szerszámok bemutatója, ismerkedés a szövés technikájával, a diákok rajzainak kiállítása

- kelták és rómaiak hagyatéka - előadás a hetényi ásatásokról, múzeumi leletek megtekintése, agyagedény és rézdrót ékszerek készítése

- hetényi mesék dramatizálása, az iskolai színjátszók régi díszlet-és jelmezelemeinek kiállítása

- Feszty Árpád élete és munkássága - Vrábel Sándor előadása.

Feszty Árpád élete és munkássága, vándorkiállítás

2016. december 9-én, Hetényen, a Tarczy-emléknap keretén belül, ünnepélyes keretek között megnyitotta kapuit Vrábel Sándor nyugalmazott pedagógus előadásával a Feszty Árpád élete és munkássága nevet viselő vándorkiállítás. Ezt a kiállítást a 2015-ös év folyamán együttesen álmodta meg Görbe Márk budapesti művészettörténész és Vrábel Sándor, az ógyallai Feszty Árpád Emlékterem kurátora, abból a célból, hogy megismertesse - kicsikkel és nagyokkal egyaránt - az ógyallai születésű Feszty Árpád festőművész örökségét. Fő mottójuk: "Ha Mohamed nem megy a hegyhez, a hegy megy Mohamedhez."

A tárlaton összesen 6 szöveges tabló (Feszty Árpád életének állomásait tartalmazza) és 24 festményekről készült reprodukció tekinthető meg, melyek kiállíthatóvá tételéről a budapesti székhelyű Feszty-körkép Alapítvány gondoskodott. Nekik, és a vándorkiállítás "gondozójának", Vrábel Sándornak köszönhetően - Zenta, Szentpéter, Ógyalla és Kolozsvár után - a decemberi hónap folyamán a hetényi Tarczy Lajos Alapiskolában is megtekinthették e színvonalas kiállítást.

Vrábel Tünde, magyar-történelem szakos pedagógus