Szakközépiskolák bemutatkozása

Hova tovább?

Mi, kilencedikesek nagyon vártuk ezt a napot, mert amellett, hogy elmaradt a tanítás, sok érdekes információt kaptunk a választandó középiskolákról. Szüleink is beülhettek a délelőtti bemutatókra. A bemutatkozó intézmények:

1. Ipari Szakközépiskola, Komárom – 3 szakot ismerhettünk meg: az elektronikát, a gépészetet és a TISZ-t. Az utóbbi inkább lányoknak való.
  2. Építőipari Szakközépiskola, Ógyalla – érdekes, hogy a házakat már számítógépes programmal tervezik.
  3. Vidékfejlesztési Szakközépiskola, Dunaszerdahely – Ide főleg azok jelentkeznek, akik a jó tanulmányi eredmények mellett a sportban is remekelnek.
  4. Magán Szakközépiskola, Gúta – Itt rengeteg szak van a fodrásztól egészen a belsőépítészig.
  5. Mezőgazdasági Szakközépiskola, Karva – itt a legnépszerűbb a szakács és a virágkötészeti szak.
  6. Selye János Gimnázium, Komárom – ez a környék leghíresebb és egyben legnehezebb iskolája. Aki viszont ide jár, nagy valószínűséggel sikeres jövő előtt áll.

A következő bemutató november 22-én lesz, kíváncsiak vagyunk, mi újat tartogat nekünk ez a nap.

Fehérvári Bence, 9.o.