Kossányi szavalóverseny, Szentpéter, 2016. október 18.
Gál Ádám Vajk (6.o.) - 1.hely
Résztvevők: Peredy Abigél, Sinka Csenge
Felkészítő pedagógus: Mgr. Roszicska Irén, Mgr.art. Kiss Szilvia
Baróti Szabó Dávid szavalóverseny, Dunaradvány, 2016.november 11.
Gál Ádám Vajk (6.o.) - 1.hely
Kotiers Ráhel Annamária (9.o.) - 2.hely
Peredy Abigél (2.o.) - 3.hely
Lestár Lilla (1.o.) - oklevél
Felkészítő pedagógusok: Mgr.art Kiss Szilvia, Mgr. Németh Nóra, Mgr. Tarr Nóra, Mgr. Roszicska Irén, Mgr. Hovany Renáta
Pislákoló mécses egyházi szavalóverseny, Marianum Komárom, 2016.dec. 3.
Rancsó Kamilla (8.o.) - 2.hely
Gál Ádám Vajk (6.o.) - KÜLÖNDÍJ
Résztvevők: Hencz Annamária, Kurina Dóra (8.o.)
Felkészítő pedagógus: Mgr. Rakottyay Katalin, Mgr.art Kiss Szilvia
Tompa Mihály szavalóverseny, iskolai forduló, 2017.február 17., Hetény
ARANY SÁV
I.kategória - vers: Lestár Lilla (1.o.), Peredy Abigél (2.o.), Bakulár Emília (3.o.)
I.kategória - próza: Rakus Ján, Sinka Csenge (2.o.)
II.kategória - vers: Hencz Kornél (5.o.), Váczy Klaudia, Bencsík Jázmin (6.o.)
II.kategória - próza: Czibor Lea, Téglás Gergely (4.o.), Sárai Izabella (5.o.), Ádám Boglárka (6.o.)
III.kategória - vers: Kurina Dóra (8.o.), Hovany Márton (8.o.), Hencz Annamária (8.o.)
III.kategória - próza: Senkár Zoltán Kristóf (7.o.), Rancsó Kamilla (8.o.), Lucza Ákos (8.o.)
EZÜST SÁV
I.kategória - vers: Domonkos Levente, Dufek Lara, Kaderábek Lili, Ollé Dániel, Rancsó Kristóf, Sipos Jázmin, Szabó Dóra, Szilvás Lara (1.o.)
Csintalan Balázs, Černák Dóra, Hencz Krisztián, Sárai Csongor, Szabó Fanni, Tárnok Félix Árpád (2.o.)
Daniš Dorián, Bencsík Regina, Sipos Fruzsina (3.o.)
I.kategória - próza: ---
II.kategória - vers: Vadkerti Bence (4.o.) Tóth Kira (4.o.)- különdíj, Kocsis Dóra, Tóth Orsolya (5.o.), Bakulár Bálint, Pataki Viktor (6.o.)
II.kategória - próza: Lajos Ábel, Jalsovszky Dávid (5.o.), Hovany Dóra (6.o.) - különdíj, Vörös Zsófia (6.o.)
III.kategória - vers: Tárnok Levente (8.o.)- különdíj
III.kategória - próza: Mohoš Viktória (8.o.) - különdíj
Felkészítő pedagógusok: Mgr. Hovany Renáta, Mgr. Roszicska Irén, Mgr. Hencz Ervin, Mgr. Lucza Enikő, Mgr. Kotiers Éva, Mgr. Romada Rakottyay Katalin
Tompa Mihály szavalóverseny, körzeti forduló, 2017. március 1., Marcelháza
ARANY SÁV
I. kategória - vers: Lestár Lilla (1.o.), Peredy Abigél (2.o.)
II. kategória - vers: Bencsík Jázmin (6.o.), Gál Ádám Vajk az országos elődöntőn lép versenybe a tavalyi országos eredménye alapján
II. kategória - próza: Téglás Gergely (4.o.)
III. kategória - vers: Kurina Dóra (8.o.), Hovany Márton (8.o.)
III. kategória - próza: Rancsó Kamilla (8.o.), Lucza Ákos (8.o.)
A fenti tanulók képviselik iskolánkat a járási fordulón.
EZÜST SÁV:
I. kategória - vers: Bakulár Emília (3.o.)
I. kategória - próza: Rakus Ján (2.o.), Sinka Csenge (2.o.)
II. kategória - vers: Hencz Kornél (5.o.), Váczy Klaudia (6.o.)
II. kategória - próza: Czibor Lea (4.o.), Sárai Izabella (5.o.), Ádám Boglárka (6.o.)
III. kategória - vers: Hencz Annamária (8.o.)
III. kategória - próza: Senkár Zoltán Kristóf (7.o.)
Felkészítő pedagógusok: Mgr. Hovany Renáta, Mgr. Roszicska Irén, Mgr. Hencz Ervin, Mgr. Lucza Enikő, Mgr. Kotiers Éva, Mgr. Romada Rakottyay Katalin
Tompa Mihály szavalóverseny, járási forduló, 2017. március 9., Komárom
ARANY SÁV
II.kategória - vers: Gál Ádám Vajk (6.o.) - a tavalyi országos döntős helyezése alapján az országos elődöntőn lép versenybe
III.kategória - próza: Rancsó Kamilla (8.o.)
Felkészítők: Mgr.art Kiss Szilvia, Mgr. Romada Rakottyay Katalin
A fenti tanulók képviselik iskolánkat az országos elődöntőn.
EZÜST SÁV
I.kategória - vers: Peredy Abigél (2.o.)
II.kategória - próza: Téglás Gergely (4.o.)
III.kategória - vers: Kurina Dóra, Hovany Márton (8.o.)
III.kategória - próza: Lucza Ákos (8.o.)
BRONZ SÁV
I.kategória - vers: Lestár Lilla (1.o.)
II.kategória - vers: Bencsík Jázmin (6.o.)
Felkészítő pedagógusok: Mgr. Hovany Renáta, Mgr. Roszicska Irén, Mgr. Hencz Ervin, Mgr. Lucza Enikő, Mgr. Kotiers Éva, Mgr. Romada Rakottyay Katalin
Tompa Mihály szavalóverseny, országos elődöntő, 2017. március 29., Léva
ARANY
II.kategória - vers: Gál Ádám Vajk (6.o.) - és egyben ő képviseli iskolánkat Rimaszombatban, az országos döntőn
BRONZ
III.kategória - próza: Rancsó Kamilla (8.o.)
Felkészítők: Mgr.art. Kiss Szilvia, Mgr. Rakottyay Katalin
Tompa Mihály szavalóverseny, országos döntő, 2017. ápriis 27-29., Rimaszombat
ARANY
II.kategória - vers: Gál Ádám Vajk (6.o.) - 1.hely
Felkészítők: Mgr.art. Kiss Szilvia
Médiasztár, levelezős verseny, 3 fordulós, 2016 szeptember - 2017 január
I.kategória - résztvevők: Gál Ádám Vajk, Vörös Zsófia, Ádám Boglárka, Bencsík Jázmin (6.o.)
döntős: Hovany Dóra (6.o.), Vörös Péter (7.o.)
II.kategória - döntős: Hencz Annamária, Rancsó Kamilla (8.o.)
Felkészítő pedagógus: Mgr. Romada Rakottyay Katalin
Médiasztár, levelezős verseny, döntő, 2017.április 6., Gúta
I.kategória - résztvevők: Hovany Dóra (6.o.), Vörös Péter (7.o.)
II.kategória - résztvevők:Hencz Annamária, Rancsó Kamilla (8.o.)
Felkészítő pedagógus: Mgr. Romada Rakottyay Katalin
Katedra alsós verseny, 5 levelezős forduló, 2016. szeptember - 2017. február
1.csapat:
2.csapat:
feltöltés alatt...
Katedra irodalmi verseny, 5 fordulós, 2016. szeptember - 2017. február
1.csapat: Rancsó Kamilla, Lucza Ákos, Habardik Patrik Dániel (8.o.) - 27.hely
2.csapat: Hovany Márton, Mohoš Viktória, Hencz Annamária (8.o.) - 29.-30.31.hely
Felkészítő pedagógus: Mgr. Romada Rakottyay Katalin
Katedra - Pénzes István Anyanyelvi Vetélkedő, 5 levelezős forduló,
2016 szept.-2017.febr.
Hetényi gólyák csapata: Hollósi Csaba, György Réka, Kotiers Ráhel Annamária (9.o.) - 21.hely
Felkészítő pedagógus: Mgr. Németh Nóra
Katedra - Pénzes István Anyanyelvi Vetélkedő, országos döntő, 2017.május 5., Dunaszerdahely
Hetényi gólyák csapata: Hollósi Csaba (9.o.), Németh Kristóf, Geleta Emese (8.o.) - 10.hely
Felkészítő pedagógus: Mgr. Németh Nóra
"És zeng apáink drága nyelve!"Felvidéki Református Szavalóverseny, nyugati elődöntő, 2017.március 13., Alistál
Gál Ádám Vajk (6.o.) - 1.hely
Felkészítő: Mgr.art Kiss Szilvia
"És zeng apáink drága nyelve!", Felvidéki Református Szavalóverseny országos döntője, 2017. április 1.
Gál Ádám Vajk (6.o.) - 1.hely
Felkészítő: Mgr.art Kiss Szilvia
A reformáció 500. évfordulója tiszteletére rendezett szavalóverseny, nemzetközi forduló, Kisvárda, 2017.április 11
Gál Ádám Vajk (6.o.) - 1.hely
Felkészítő: Mgr.art Kiss Szilvia
Nagy László szavalóverseny, április 11., Pápa
Szabó Dóra (1.o.) - 1.hely
Peredy Abigél (2.o.) - 3.hely
Daniš Dorián (3.o.) - különdíj
Czibor Lea (4.o.) - 3.hely
Bencsík Jázmin (6.o.) - 3.hely
Kurina Dóra (8.o.) - 2.hely
Kotiers Ráhel Annamária (9.o.) - különdíj
Felkészítő pedagógusok: Mgr. Hovany Renáta, Mgr. Roszicska Irén, Mgr. Hencz Ervin, Mgr. Lucza Enikő, Mgr. Romada Rakottyay Katalin, Mgr. Németh Nóra
Duna Menti Tavasz, járási válogató, 2017.május 9., Komárom
A színjátszók csapata: Bencsík Jázmin, Gál Ádám Vajk, Hovany Dóra, Pataki Viktor Béla, Váczy Klaudia, Vörös Zsófia (6.o.)
Bolla Dóra, Vörös Péter (7.o.)
Habardik Patrik Dániel, Hovany Márton, Lucza Ákos, Mohoš Viktória, Rancsó Kamilla, Tárnok Levente (8.o.)
György Réka, Kotiers Ráhel Annamária (9.o.)
Eredmény: A csapat aranysávos lett és továbbjutott az országos versenyre, Dunaszerdahelyre.
Felkészítő pedagógusok: Mgr. Kotiers Éva, Mgr. Romada Rakottyay Katalin
Duna Menti Tavasz, országos döntő, 2017.június 1.-3., Dunaszerdahely
A színjátszók csapata: Bencsík Jázmin, Gál Ádám Vajk, Hovany Dóra, Pataki Viktor Béla, Váczy Klaudia, Vörös Zsófia (6.o.)
Bolla Dóra, Vörös Péter (7.o.)
Habardik Patrik Dániel, Hovany Márton, Lucza Ákos, Mohoš Viktória, Rancsó Kamilla, Tárnok Levente (8.o.)
György Réka, Kotiers Ráhel Annamária (9.o.)
Eredmény: A csapat aranysávos minősítést kapott. A darab címe: Hetényi ördöghistória.
Felkészítő pedagógusok: Mgr. Kotiers Éva, Mgr. Romada Rakottyay Katalin
Kaszás Attila Versmondó Verseny, országos forduló, 2017.június 17.
Gál Ádám Vajk (6.o.) - ARANY SÁV és KÜLÖNDÍJ a legemlékezetesebb versmondásért
Felkészítő: Mgr.art. Kiss Szilvia