XIX. Kárpát - medencei honismereti verseny

Honismereti verseny Szabadkán

Az Észak – Bácskai Magyar Pedagógusok Egyesülete szervezésében rendezték meg a XIX. Kárpát – medencei honismereti versenyt Szabadkán. Az általános iskolások 3 – 4 tagú csapatainak 3 különböző típusú feladatot kellett megoldaniuk. Az első világháború téma köré épülő feladatok között szerepelt poszter készítése és egy családi emlékezet bemutatása. Több adott témában esszét kellett írni, melyet szakmai szakmai zsűri értékelt. Felvidéket a hetényi, a perbetei és a munkai utcai alapiskola csapata képviselte. Királyhelmecről gimnazisták vettek részt a megmérettetésben. Az alapiskolások kategóriában 25 csapat versenyzett, ahol a hetényi Tarczysok az előkelő 10. helyen végeztek, felkészítő pedagógusuk Hencz Kornélia és Rancsó Andrea voltak. A versenyzők jutalma nemcsak a versenyélmény, hanem egy szép kirándulás Szabadkán volt.