TUDOK 2014 Kecskemét

Nemzetközi verseny Kecskeméten

1999 – ben Magyarországon megalakult a tudományos kutatómunkát végző középiskolás diákokat, tudományos diákköreiket, mentoraikat és korábbi kutató diákokat összefogó Kutató Diákok Országos Szövetsége (röviden KutDiák). A szövetség kutatás lehetőségének biztosítása mellett fórumot is teremt a kutató diákoknak munkájuk bemutatására. Nagy versenyünk a Tudományos Diákkörök Országos Konferenciája, vagy ahogy többen is ismerik: a TUDOK. Itt minden év tavaszán több mint 150 résztvevő körülbelül 100 előadással indul. Közülük idén több mint ötvenen jöttek a Magyarország határain túlról. A nagyszámú résztvevőre való tekintettel 2002-től minden évben több magyarországi régióban, valamint Erdélyben, a Felvidéken és a Vajdaságban első fordulóként regionális diákköri konferenciákat szerveznek, így tulajdonképen a magyarországi döntő nemzetközivé válik.  2014. Március 28 – 29 – én Kecskeméten, a bányai Júlia Gimnáziumban rendezték meg a TUDOK 2014 nagydöntőjét. Itt a bejutott pályamunkákat szekciókban hallgatták meg és értékelték. A hetényi Tarczy Lajos Alapiskola 9. osztályos diákjai is ringe szállhattak e megmérettetésen. Androvics Franciska és Rancsó Dorottya A hetényiek kálváriaja munkájukkal elnyerték nemcsak a közönség, de a zsűri tetszését is.

„Nagy elismerés nemcsak számunkra, de iskolánk, felkészítő pedagógusunk számára is, hogy egy ilyen igényes versenyen elismertek minket. Sokat dolgoztunk, adatokat gyűjtöttünk a kitelepítésekről, deportálásokról, lejegyeztük a beszélgetéséket, s megpróbáltuk összegezni, hogy egy 10 perces bemutatóban elmondjuk a versenyen. Nagyon izgultunk, hogyan álljuk majd a sarat a középiskolások között, s tudunk e majd válaszolni a hallgatóság és a zsűri kérdéseire.“

A válaszadás is bizosan jól sikeredett, hisz a lányok elhozták szekciójuk különdíját.

Szívből gratulálunk!

PaedDr. Rancsó Andrea

katt a linkre: http://bacsmegye.hu/megye/kecskemet/12-nagydijas-kerult-ki-a-xiv.-tudok-konferenciarol-kecskemeten.html