Pénzügyi nap

Az oktatási tárca által előírt követelményeknek  próbál megfelelni a Tarczy Alapiskola akkor is, amikor  az iskolai programjába beépítette a pénzügyi  projekt – napot. Ennek  célja, hogy az iskola diákjaival megismertesse és a  gyakorlatban használhatóvá tegye a  pénzügyi ismereteket. A diákok három csoportban dolgoztak  korosztályuknak megfelelően. Rajzfilm segítségével  betekintést kaptak a pénz kialakulásának történetébe, megtudhatták, hogy a pénzhamisítókat a történelem folyamán szigorúan büntették, volt, hogy elevenen megfőzték őket. Az interaktív táblára készült feladatok  megmutatták, hogy mennyi mindenre kell  költeni egy családnak, miért fontosak a biztosítások, és miért kell gondosan bánnunk a pénzükkel. A legkisebbek interaktív társasjátékot játszottak, melyben házat, lakást, bútorokat  vásárolhattak  maguknak, persze csak úgy, ha előteremtették hozzá a szükséges anyagiakat. Reméljük, a játékos formában elsajátított ismeretek segítenek majd gyermekinknek, hogy felnőtt korukban könnyebben eligazodhassanak a pénz világában, s tudatosan  és okosan  bánjanak megszerzett értékeikkel.