Február

Beszélgessünk a kábítószerek káros hatásairól!!!

Beszámoló Klobusitzky György előadásáról

Klobusitzky György előadására egy szerdai napon került sor a Selye János Gimnáziumban. Az előadás elején majdnem megvakultunk a fényektől, és kis híján füstmérgezést kaptunk. Bemutatta a közúti balesetek, az alkohol és a drog veszélyeit (kifli). Felhívta a figyelmünket, mire kell ügyelnünk a diszkóban. Megmutatta, hogyan néznek ki a különféle drogok. A drogok veszélyeiről sok történetet mesélt. Nagyon tetszett az előadás, mert humorosan és érdekesen világosított fel a drog veszélyeiről.

egy diákunk beszámolója

Drogozz és meghalsz

A buszunk fél órát késett, ezért az elejéről nem tudunk mondani semmit. Az előadás helyszíne a komáromi Selye János Gimnázium egyik terme volt, az előadó pedig Klobusitzky György, aki Magyarországról érkezett. Díjakat is hozott magával, pl. tanároknak virágot vagy pezsgőt, diákoknak üdítőt és Balaton-szeletet. Ezeket a díjakat azért lehetett kapni, ha megmondtuk, hogy az adott évben ki volt az uralkodó Magyarországon. A legális drogoktól, pl. sör, cigi eljutottunk az illegális drogokig: marihuána, crack. Három kenderfajtát ismertünk meg: indiai kender – az a drog, ipari – ebből kötelet is készítenek és vadkender – ez gyomnövény és allergiát okoz, ebből nem érdemes cigit csavarni és elszívni, mert az meghajt. A diszkódrogokról is sokat megtudtunk. Inkább vegyünk üveges italt, mint csapoltat, mert drogot keverhetnek bele.

Megtudtuk, hogy a drogozásnak négy fokozata van:

• él és anyagozik
  • él, hogy anyagozzon
  • anyagozik, hogy éljen
  • anyagozik és meghal

A drogozásnak anyagi következményei is vannak, mégpedig komolyak. A drog tehát károsítja az egészséget, és a pénztárcát is megviseli.

Csintalan Gábor, Szabó Márk, Szilvás Zorán

Drogmegelőzés

A következőket tudtuk meg A drogmegelőzés fontossága című előadásból, amelyet Klobusitzky György tartott.

Vannak legális és illegális drogok. A legálisakból gyógyszereket készítenek, de ide tartozik a cigaretta és az alkohol is. Illegálisak a kábítószerek: LSD, kokain, heroin, amfetamin, marihuána, indiai kender. Régen a Coca-Colában is kokain volt,  és energiát kapott a fogyasztója. Később kokain nélkül gyártották, hogy akárki fogyaszthassa. Három kenderfélét különböztetünk meg: vadkendert, ipari kendert és indiai kendert. Nagyon hasonlóak, de csak az indiai kendert tartják dognak. A másik kettő csak hasmenést okoz. Vannak a partidrogok, amelyeket tudtunk nélkül is belecsempészhetnek az italunkba. Az anyagozási skála:

- él és anyagozik

- él, hogy anyagozzon

- anyagozik, hogy éljen

- anyagozik és meghal.

Folyamatosan emeli az adagot, hogy ugyanolyan jól érezze magát, mint amikor kezdte az anyagozást. Ezután mindent elad, hogy pénze legyen anyagra : ( A végén tönkreteszi magát a sok droggal, és meghal.

Mészáros Rebeka