Színházlátogatás Tesztelés9 Ekoprojekt Könyvtári nap Múzeumlátogatás A Föld órája Miss Merlis v Liliputi show Úszótanfolyam

Március

Könyvtári nap

A könyvtári napról készült videó megnézhető itt:

Csapatok:                                                                                                                      Zsűri:

Coffik                                            Zahradnik Jennifer

Vuk                                               Hrabovsky András

Barna kányák                                    Ruháš Dominik

eMeLTék                                         Androvics Márton

Százszorszépek                                  Vágner Brenda

Tudjuk vagy nem tudjuk!                        Fülöp Nikolasz

Super Girls                                       Varga Kristóf

Viktory                                           Kiss Barbara

Könyvfalók                                       Zahradnik Jennifer

Az ikrek csapata                                Androvics Márton

Bad Girls                                         Tóth Dominik

HippiNünük                                       Jung René

Csapatnév                                        Pinke Viktória

eSUBA.sk                                        Marcinkó Árpád

Az olvasás, a könyvek szeretete, a szórakozás és a játék ötvözése volt a célja a március 18-i Könyvtári nap és éjszaka elnevezésű rendezvényünknek. A tavalyi sikereken felbuzdulva idén második alkalommal került megrendezésre a másnapba nyúló érdekes foglalkozások sorozata. A tanítók kellő odaadással, energiával, ötletekkel, a tanulók pedig izgalommal és kíváncsian készültek a nagy napra.

Péntek reggel regénypárbajjal indítottunk. 14 regény került megmérettetésre, méghozzá egy tanár és az őt kihívó  háromtagú csapat között. A párbaj előzetes felkészülést igényelt: a regény elolvasása, 5 villámkérdés és 5 kreatív feladat készítése. A tíz feladat mindkét fél részéről elhangzott, melyet a 9. évfolyam zsürije pontozott. A gyerekcsapatok kitűnően megállták helyüket a párbajokon, hisz a tanítókkal szemben több esetben vitték el ők a pálmát. A kicsik felkészülését  a kilencedikesek mint mentorok segítették. Mindenki komolyan vette a feladatot, és az érdeklődés tekintetében kevés kivétellel   minden tanár és az iskola diákjainak több mint fele dolgozott behatóan a regényekkel.

Majd kis szusszanás után elkezdődött a korcsoportok szerinti foglalkozás. Az alsós tanulók számára Mátyás király korát jelenítettük meg. A kor királyi udvarába, életébe kaptak betekintést iskolánk legkisebbjei, az 1.2.3. osztály tanulói. A nap folyamán meséket hallgattak a magyarok legigazságosabb királyáról, róla szóló vetélkedőkön mérhették össze tudásukat a csapatok. Kézműves foglalkozásokon koronát készítettek, zászlót terveztek és festettek. Igazi lovagi tornán bizonyították rátermettségüket, ügyességüket, errejüket. A nap végén korhű jelmezekbe öltözve, énekelve vonultak végig az iskolán, bemutatkozva a nagyobb tanulóknak.

A 4.-6. évfolyamok Astrid Lindgren: Harisnyás Pippi c. regényt olvasták 16.00-tól 24.00 óráig. A 40 gyermek 6 csoportban gyűjtötte a kincset. A felolvasást hatszor szakítottuk meg különböző feladatokkal, pl. TOTO, lófarokkészítés, térkép alapján kincskeresés az iskolaudvaron, illik-nem illik játék, vásári komédia – árusítás, cirkuszi produkció és körhintakészítés papírból, palackposta, csónakhajtogatás, a néger király köszöntése – 1 csapattag felöltöztetése és körbetáncolása.

A 7.-9. évfolyam diákjai nagyjából éjfélig a krimi világában kalandoztak. A csapatok /“Orient Express“, „NCIS-a texasi popó“, „Csöpi bácsi és csapata“.../ megismerkedtek a témával, majd néhány felolvasott részlet kapcsán összemérték erejüket. A gyerekek kitűnően bírkóztak meg a feladatokkal: egy történet végét írták meg, titkosírást fejtettek meg, hogy a könyvtárban rálelhessenek az elrejtett megoldásra /többen a konyha felé vették az irányt a könyvtár helyett/, egy személyleírás felolvasása után fantomképek készültek Piszkos Fredről, és nem maradhatott el a gyanús kutyanyomok felkutatása sem. Meglepetésként érte őket, amikor pontlevonást kaptak a csirke-,dinoszaurusz-, emberi lábnyomokért. Végül mindenki hazavihette saját ujjlenyomatát. A kamaszok vetélkedése olvasással, játékkal, izgalmas szórakozással telt.

A nap harmadik része maga az olvasómaraton volt, mely éjjel 1.00 órától reggel 7.00-ig tartott, s  29 gyerek vállalta az egész éjjeli felolvasást. Hálózsákba bújva, takaróba burkolózva hallgatták, ill. az olvasófotelben egyenként hangosan olvasták fel az általuk kiválasztott kamaszregényt.

A délutáni és éjszakai foglalkozások alatt a gyerekek az éhségüket és szomjukat az éléskamrában csillapíthatták, ahová a szülők mindenféle földi jót juttattak be.

A reggeli hazainduláskor senkin nem látszódott a fáradtság apró jele sem, és már most „követelték“ a következő év könyvtári napját és éjszakáját. De velük együtt mi, pedagógusok is rengeteg boldog pillanattal, új tapasztalattal, csodálatos élményekkel zártuk ezt a napot.

A könyvtári napról készült videó letölthető: http://villaheten.com/index.php?option=com_videoflow&Itemid=73http